Адамзаттың ең жоғары қадір-қасиеті-мұғалімдер

Мұғалім-тағдыр
Білесіз бе, Мен әлі де сенемін,
Егер жер тірі қалса  -
- Адамзаттың ең жоғары қадір-қасиеті
Бір күні мұғалімдер болады!
Р. Рождественский.
Мектепке келген әрбір бала үшін бірінші мұғаліммен кездесу - бұл ең алдымен жаңа, ерекше маңызды адаммен кездесу. Бұл кездесу баланың жақсы адам болуына, өзінің бет-бейнесін, болашаққа деген сенімін табуға, алғашқы мұғалімге еліктеуге, өмірінің ең қиын немесе бақытты сәттерінде оған жүгінуге көмектеседі. Балалардың ең жарқын және ең жақсы естеліктері бірінші мұғалімнің есімімен байланысты.
"Талапшыл, жанашыр, әділ....». Бастауыш сынып мұғалімі Шаповал (Хадыкина) Нина Ивановна осындай және басқа да көптеген жақсы сөздерге лайық. Ол бүкіл өмірін білім мен балаларды тәрбиелеуге арнады
Нина Ивановна 1946 жылы 4 желтоқсанда Атбасар қаласында дүниеге келген. Мектепті бітіргеннен кейін РОНО бағытында ол Ладыженка ауылына келді. Бұл 1965 жылы болды. Еңбек кітапшасында Ладыженка орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі ретінде жұмысқа орналасу туралы бір ғана жазба бар. Целиноград педагогикалық училищесін сырттай бітірген.
Ол керемет рухани қасиеттерімен ерекшеленді: балаларға деген сүйіспеншілік, өз кәсібі, адалдық, принциптілік, әрдайым әріптестеріне көмектесуге дайын болу. Жұмыс барысында жоғары санатты мұғалім Нина Ивановна аудандық және облыстық білім бөлімдерінің, кәсіподақ комитетінің грамоталарымен бірнеше рет марапатталды. "Аға мұғалім"атағы бар. Мектеп жұмысына белсенді қатысты-ұзақ уақыт бастауыш сынып мұғалімдерінің ӘБ басшысы болды, мектеп кеңесінде болды, мектептің тексеру комиссиясының төрағасы, Аттестаттау комиссиясының мүшесі болды.
39 жылдық педагогикалық қызмет барысында түлектердің бірде-бір буыны, мейірімді, талантты, ең көп бітірді. Оның түлектерінің арасында әр түрлі мамандықтағы адамдар бар: мұғалімдер, медицина қызметкерлері, сатушылар және басқалар.
   Қазір Нина Ивановна лайықты демалыста. Сізге денсаулығыныз және жақсы демалысыныз, мектепте есімізде қалғандай жауынгерлік және жігерлі болыңыз!!!

#Алтын жүрек